Copyright 2007-2021

cz/

Dočasné vymezení prostoru - přenosná sada
video, 2019

Prvotní inspirací k vytvoření tohoto projektu pro mě byly stínící sítě, které se v českém prostředí používají zejména na ploty u novostaveb či zahrádek. Lidé síť používají k tomu, aby se vyčlenili od svého okolí, udrželi si soukromí, či vytvořili stín. Právě určité vyčlenění a ohraničení si svého prostoru mi vnuklo myšlenku vytvořit ze stínící sítě přenosnou sadu „Dočasné vymezení prostoru“
Jednoduchou dostupností komponentů, z kterých se skládá si jí může pomocí mého návodu vytvořit každý.
Natočila jsem tedy jednoduchý hravý video návod, jak si kdekoliv v přírodě vytvořit vlastní prozatímní soukromý prostor, který je díky poloprůhledné síti ideální volbou pro dočasné soukromí na míru, jelikož právě soukromí je něco, co je čím dál tím těžší si udržet.
Práce je koncipovaná do komického produktu, který ztělesňuje přenosné soukromí a vyhrazení vlastního – osobního – prostoru.
Přes toto video bych chtěla nahlížet na tuto tématiku také z kritičtějšího hlediska, a to jak už ze zmiňované problematiky soukromí a potřeby se vymezovat tak z hlediska určitého vlastnictví prostoru. V dnešní době je stále čím dál tím těžší něco vlastnit přenosný osobní prostor se tak stává skvělou variantou a možností, jak místo oploceného plotu zahrádky mít svou vlastní soukromou zahrádku pokaždé na jiném místě.

en/

Temporary delimitation of space - portable set
video, 2019

http://www.nausova.cz/domains/nausova.cz/files/gimgs/th-30_358826171.jpg